Uzależnienie od masturbacji

  Zagadnienie samodzielnego rozładowywania napięcia seksualnego jest bardzo często tematem tabu. Kiedy jednak sięgniemy do różnego rodzaju badań, okaże się, że masturbacja wcale nie jest zjawiskiem marginalnym, a wręcz przeciwnie, dotyczy znacznej części społeczeństwa bez względu na wiek czy płeć. Czasami unikanie rozmawiania o jakimś temacie może rodzić różnego rodzaju problemy. Masturbujące się osoby nie zawsze wiedzą, czy ich zachowanie mieści się w normie, czy też zdecydowanie poza nią wykracza. Okazuje się bowiem, że podobnie jak mamy do czynienia z uzależnieniem od seksu, również onanizm może stać się nałogiem, który wymaga leczenia. Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy masturbacja może być problemem, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się więcej nie tylko na temat tego nałogu, lecz również poznasz stosowane sposoby leczenia tego uzależnienia.

  Nałóg masturbacji

  Jak już wspomniano, okazuje się, że masturbacja kobiet, jak i mężczyzn wcale nie jest zjawiskiem z pogranicza. Samodzielne zaspokajanie swoich potrzeb seksualnych jest uznawane zwykle jako naturalne, a argumenty wysuwane przez zwolenników masturbacji pochodzą wprost ze świata zwierząt. Problem pojawia się wówczas, gdy onanizowanie się zaczyna przeszkadzać nam w normalnym funkcjonowaniu. Chodzi tutaj o nadmierną masturbację mającą negatywny wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się, że uzależnieni od masturbacji miewają również problemy związane z relacjami w związku. Masturbujące się osoby często rezygnują z uprawiania seksu ze swoim partnerem na rzecz samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Dlaczego tak się dzieje? Uzależnienie od masturbacji może mieć różne podłoże, jednak bardzo często związane jest z łatwym dostępem do takiego rozwiązania. Masturbować się możemy bowiem w każdej chwili, nie musimy zabiegać przy tym o niczyje względy i możemy robić to dowolną ilość razy. Niektórzy posiadają tak wysokie napięcie seksualne, że samo współżycie nie jest dla nich wystarczające. Masturbacja często pozwala nam przetrwać kryzys w związku lub zrezygnowanie z przygodnego seksu. Jak jednak pokonać uzależnienie od onanizmu?

  Leczenie uzależnienia od masturbacji

  Terapia uzależnień za każdym razem posiada pewne stałe elementy. Bez względu na to, czy mówimy o alkoholizmie, uzależnieniu od papierosów albo narkotyków zawsze będzie ona skuteczna, jeżeli osoba rozpoczynająca terapię ma wolę jej podjęcia i wytrwałość. Dzięki temu możliwe jest pokonanie danego problemu. W odniesieniu do masturbacji jest to dość trudne, ponieważ w dowolnej chwili możemy do niej powrócić. Z tego też względu konieczna jest konsultacja z lekarzem seksuologiem albo psychologiem. Istnieje kilka sposobów, które ułatwią ci walkę z tym wstydliwym problemem. Po pierwsze dobrze jest zacząć uprawiać jakiś sport, który zwiększy naszą aktywność fizyczną i zmniejszy towarzyszące nam napięcie. Oprócz tego, gdy napada nas chęć na masturbowanie się, dobrze jest znaleźć się w miejscu, gdzie będzie to niemożliwe. Chodzi tu przede wszystkim o konieczność przebywania w towarzystwie innych osób. Takie małe zmiany mogą się okazać bardzo ważne w całej terapii. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  wcale nie uważam, żeby masturbowanie się było czymś złym, bez przesady...

  Zaneta przepraszam cię wiem ze 4 lata z tym się męczyłas ale ja naprawde cię kocham nierobie tego specjalnie od małolata tak załatwiałem swoje stesy i tak zostało nieumiałem Ci tego powiedzieć bo strasznie to krępujace teraz wiem ze jak nic z tym niezrobie nasz związek się rozpadnie chce z tym walczyć ale sam niedam rady jesteś wszystkim Co najlepsze w moim zyciu a trace cię prZEZ swoj. Głupi łeb a pragne cię kazdego dnia i mysle wtedy tylko o tobie przepraszam

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Większość z nas choć raz w życiu doświadczyła związku na odległość. Niemożność chodzenia na randki czy budzenia się przy boku swojej połówki wystawia związek na bardzo trudną próbę. Z drugiej...

  Najczęściej czytane

  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Orzeł - mądrość, bystrość umysłu, ambicja Wilk - potrzeba samotności Wró...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Obejrzyj materiał wideo
  Coca colę i hamburgera zna prawie każde dziecko i mało które trzeba...
  Bycie w szczęśliwym małżeństwie jest marzeniem wielu kobiet. I chociaż...
  Bardzo pragniemy miłość i dlatego szukamy na świecie swojej drugiej połó...
  Albert Einstein, Tomasz Edison czy Bill Gates, oprócz ważnych osiągnięć...
  Obejrzyj materiał wideo
  To koniec. Miłości już nie ma. Po prostu przestało iskrzyć. Musisz z nim...

  Ostatnie komentarze