Liść melisy
   
  5 / 1 głos

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

  Uspokajająca moc przyrody

  O wielkiej roli ziół w kuchni nie trzeba nikogo przekonywać. Ich korzystne działanie prozdrowotne wykorzystywane jest w profilaktyce i leczeniu wielu chorób, między innymi tych o podłożu nerwowym. Jeśli więc miałaś trudny dzień w pracy i masz trudności z zasypianiem sięgnij po herbatę ziołową. Większość uspokajających ziół możesz znaleźć na łonie natury i zerwać je sama. Ususz je i przechowuj w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu. Możesz je również zamrozić, dzięki czemu zachowają lepszy aromat.

  Liść melisy
  Ma działanie uspokajające. Wykazuje również własności przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

  Rumianek
  Działa łagodnie uspokajająco oraz rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit. Wpływa też przeciwzapalnie na błonę śluzową i skórę.

  Korzeń żeń-szenia
  Działa psychoaktywująco, poprawiając zdolności intelektualne. Przeciwdziała zmęczeniu. Polecany jest w przypadku wyczerpania fizycznego i psychicznego wskutek przepracowania, stresu oraz intensywnego uprawiania sportu.

  Szyszki chmielu
  Działają uspokajająco i ułatwiają zasypianie poprzez hamowanie czynności kory mózgowej. Zmniejszają także napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych, jelit i dróg moczowych. Nieznacznie obniżają ciśnienie krwi. Zwiększają łaknienie.

  Kwiat lipy
  Działa łagodnie uspokajająco. Ma również działanie napotne i przeciwgorączkowe.

  Korzeń kozłka (waleriana)
  Działa uspokajająco i rozkurczowo. Ułatwia zasypianie. Na koty wpływa jak afrodyzjak!

  Liść mięty
  Pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci. Wykazuje działanie rozkurczowe, obniża napięcie mięśni gardła, jelit, dróg żółciowych i moczowych. Ma łagodne działanie odprężające.

  Ziele męczennicy
  Wykazuje działanie uspokajające. Łagodzi stan napięcia emocjonalnego i niepokoju. Ułatwia zasypianie.

  Kwiatostan głogu
  Działa łagodnie uspokajająco, w niewielkim stopniu obniża ciśnienie. Poprawia ukrwienie.

  Dziurawiec
  Ma działanie przeciwdepresyjne na układ nerwowy.

  Najczęściej czytane

  Zazdrość kojarzy się nam głównie z ogromnym żalem, frustracją, a także...
  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Kobiety często narzekają, że ostatnią rzeczą, na jaką patrzą mężyczyźni w...
  Życie w ciągłym biegu, stres, za dużo pracy, za mało czasu dla siebie...

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.