Rozebrane fotki czynią z mężczyzn seksistów?

  Mężczyźni oglądający fotki rozebranych dziewczyn widzą w nich niewiele więcej, jak tylko przedmiot pożądania. Kobieta na fotografii nie kojarzy im się z osobą, która czuje, myśli i rozumie. Naukowcy z uniwersytetu Princeton (Wielka Brytania) postanowili zbadać, jak zachowuje się mózg mężczyzn oglądających zdjęcia pań, które niewiele mają zakryte.

  W większości sytuacji część męskiego mózgu odpowiedzialna za uczucia, empatię, szacunek i rozumienie drugiej osoby podczas patrzenia na seksowne, roznegliżowane kociaki się wyłącza. Mężczyźni biorący udział w doświadczeniu zostali również poproszeni o wypełnienie testu, na podstawie którego oszacowano, jakie mają na co dzień podejście do kobiety. U tych panów, którzy w teście wykazali się raczej przedmiotowym traktowaniem niewiast podczas pokazywania rozebranych zdjęć, stwierdzono całkowite wyłączenie uczuć odpowiedzialnych za empatię i nasilenie się postawy traktowania kobiety jak przedmiot. Naukowcy obawiają się, że ci dżentelmeni również w życiu codziennym raczej nie będą cenili wysoko swoich partnerek czy koleżanek w pracy.

  Badania pokazały jeszcze jedną prawidłowość. Mężczyźni wykazujący się w testach szacunkiem do kobiet i brakiem seksistowskich postaw podczas patrzenia na fotki częściej się zwyczajnie podniecali, niż szufladkowali kobietę do kategorii rzeczy.

  Źródło: JejZdrowie.pl

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Jakby wszyscy mężczyźni byli wyrozumiali, empatyczni i traktowali kobiety tak jak kobiety traktują się nawzajem. To rodzaj ludzki dawno by wymarł.

  nie gadaj głupot.

  nie gadaj bzdur.

  dokladnie bez zawisci kolego;)

  Lukasz bez zawisci hehe

  ja tam jestem seksistką i facetów przeważnie (a więc z pewnymi nielicznymi wyjątkami) traktuję nie jak rzeczy a jak śmieci którym komputerowa pornografia dawno ukręciła jaja.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Gdy postanowisz stać się pełnoprawnym członkiem nowej rodziny, na pewno napotkasz wiele trudności. W niektórych sytuacjach sprawienie, aby bliscy twojego męża cię polubili, okazuje się trudniejsze...

  Najczęściej czytane

  Orzeł - mądrość, bystrość umysłu, ambicja Wilk - potrzeba samotności Wró...
  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Na to jak piszemy wpływ ma płeć, stres, choroby, a nawet alkohol. Już...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Bycie w szczęśliwym małżeństwie jest marzeniem wielu kobiet. I chociaż...
  Na pewno nieraz słyszałaś radę: „bądź pewniejsza siebie”. Cecha ta niewą...
  Obejrzyj materiał wideo
  Coca colę i hamburgera zna prawie każde dziecko i mało które trzeba...
  Bardzo pragniemy miłość i dlatego szukamy na świecie swojej drugiej połó...

  Ostatnie komentarze