Objawy zakochania

  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że osoba, z którą się spotykamy jest obiektem naszych zainteresowań. Jakie są najczęstsze objawy zakochania się? Pora o tym się przekonać, aby wiedzieć, jak właściwie odczytywać i interpretować znaki wysyłane przez partnera, a także jak rozpoznawać ten „błogostan” u siebie. Jak wygląda koktajl hormonów w czasie rozkwitania uczucia miłości? Oto kilka faktów na temat tego miłosnego stanu upojenia. Gotowi zgłębić tajniki werbalnych symptomów zakochania? No to zaczynamy!

  Objawy zakochania u mężczyzny

  Podczas fascynacji kobietą u panów wydziela się wazopresyna, czyli hormon antydiuretyczny, który powoduje podwyższenie ciśnienia krwi i potęguje uczucie bliskości oraz silnego przywiązania. Wzmaga on także pocenie się dłoni oraz przyspieszone bicie serca. Inne objawy zakochania u mężczyzny to także głębokie patrzenie kobiecie w oczy. Oznaką bezgranicznej miłości może być także zazdrość partnera. Takie zachowanie jednak, praktykowane w nadmiarze może w skuteczny sposób odstraszyć wybrankę serca. Zafascynowany kobietą przedstawiciel płci brzydkiej będzie także adorował swoją wybrankę w każdej chwili komunikując otoczeniu „ona jest moja”. Świadczyć będą o tym gesty spontanicznego obejmowania partnerki, pocałunków czy odgarniania włosów. Stan euforyczny potęguje u mężczyzn wydzielanie się dopaminy, która sprawia, że nasz „samiec” staje się odporny na głód czy uczucie zimna.

  Objawy zakochania u kobiety

  Wiele mówi się o odczuwaniu tzw. „motylków” w brzuchu. Taki efekt jednak to nic innego jak jedynie skutek wytwarzających się w organizmie zakochanej osoby endorfin, czyli hormonów szczęścia. Zafascynowana mężczyzną kobieta wytwarza także oksytocynę (hormon miłości), czyli substancję, która jest produkowana w czasie orgazmu. Wyzwala ona poczucie bliskości i bardzo silne przywiązanie. Kobieta w stania zakochania idealizuje swojego wybranka serca, dużą wagę przykuwa nawet do najmniejszych drobiazgów, które przypominają jej o ukochanym oraz obsesyjnie o nim rozmyśla. Mówi się zatem często, że patrzy na partnera przez różowe okulary. Pozostałe objawy zakochania u kobiety to rozszerzone źrenice, rumieniec czy niewerbalne oznaki flirtu, takie jak np. pocieranie ust czy przeczesywanie włosów. Wiele też mówi się o efekcie „miękkich kolan”. W stanie zauroczenia zaczyna się wydzielać w zwiększonej ilości fenyloetyloamina, która sprawia, że oczy kobiety zaczynają błyszczeć. Działa ona zatem podobnie jak hormon szczęścia, powoduje uczucie euforii i działa silnie uzależniająco. Warto wiedzieć, że fermomony, czyli substancje semiochemiczne wydzielane są przez pot oraz oddech mężczyzny, dzięki czemu kobieta niemal nieomylnie odczytuje sygnały czy jest zainteresowana płcią przeciwną czy nie.

  Stan zakochania to jednak jeszcze nie miłość, choć często te pojęcia stosowane są wymiennie, zupełnie jakby miały to samo znaczenie. Fascynacja często idzie w parze z pożądaniem, jest więc to proces zachodzący pod wpływem silnych emocji, często bez racjonalnej analizy wybranka serca.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  a ja sie zakooochalam i jestem strasznieeeee szczęsliwaaaa

  dupa.. facetom też rozszerzają sie źrenice

  a co mam zrobić jesli facet (24l) zauroczył się we mnie, ale poinformował mnie, że odpuścił, bo byłby zazdrosny o innych facetów, a i tak pracując razem od czasu do czasu mnie pogłaszcze po plecach, patrzy głęboko w oczy, uśmiecha się, puszcza oczko...takei czułe gesty, wiec jak to odbierać? Denerwuje mnie to, bo nie chce by grał na moich uczuciach, bo skoro dał sobie spokój, to po co takie czułe 'sygnały'?:( Czy on nadal coś do mnie czuje czy traktuj mnie jak dobrą koleżanę? Poradzcie cos, bo nie wiem o co mu chodzi...panowie jak was zrozumieć?:[

  Jestem Zakochana

  Idę ulicą
  jakbym tańczyła
  na baletowym popisie

  Uśmiecham się
  do dziecka w wózku
  do wróbla
  który stracił ogon

  Te kropki na sukience
  myśli
  mają kolor jego oczu

  Od rana powtarzam
  najmilsze imię
  i wychodzę z domu
  w jednej pończosze

  Fajna strona, nawet ciekawy wpis, dodam se do ulubionych niech strace :)

  Najlepsze opinie na http://opinie-ekspertow.pl

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na to jak piszemy wpływ ma płeć, stres, choroby, a nawet alkohol. Już sama wizyta u adwokata zmienia styl pisania. Mężczyźni piszą drobniejsze litery, często zaostrzone i pomijają łączniki. Kobiety...

  Najczęściej czytane

  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Na to jak piszemy wpływ ma płeć, stres, choroby, a nawet alkohol. Już...
  Zazdrość kojarzy się nam głównie z ogromnym żalem, frustracją, a także...
  W zasadzie trudno to zrozumieć. Dlaczego my - kobiety - tak chętnie...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Sądzisz, że Twój widok w bieliźnie lub skąpym kostiumie kąpielowym...
  Ktoś lub coś wyprowadziło cię z równowagi? Metoda liczenia do 10 nie pomog...
  Bardzo pragniemy miłość i dlatego szukamy na świecie swojej drugiej połó...
  Mężczyźni i kobiety podchodzą do życia w odrębny sposób. Nie oznacza to...
  Kobiety często narzekają, że ostatnią rzeczą, na jaką patrzą mężyczyźni w...

  Ostatnie komentarze