Najlepsza kandydatka na żonę to...

  No właśnie, kto? Okazuje się, że niektórzy naukowcy mają swoje zdanie na temat tego... jakie kobiety powinni poślubiać mężczyźni!

   
  Mężczyźni powinni poślubiać młode, inteligentne kobiety - twierdzą naukowcy, łamiąc tym samym stereotyp najbardziej pożądanej kandydatki na żonę w postaci infantylnej, mało inteligentnej, seksownej blondynki.
   
  Mężczyźni powinni poślubiać kobiety, które są mądrzejsze od nich i co najmniej o pięć lat młodsze, różnica wieku jest więc istotna, jeśli chcą żeby ich wzajemne relacje dawały największe szanse na trwały związek - wynika z najnowszych badań.
   
  Naukowcy przez 5 lat obserwowali 1000 par, które były w związku małżeńskim lub poważnym związku nieformalnym, a następnie przeanalizowali te z nich, które w dalszym ciągu pozostały razem. Na podstawie tej analizy okazało się, że największe szanse na przetrwanie mają pary, które nie rozwodziły się w przeszłości, w których partner jest co najmniej pięć lat starszy, a kobieta ma wyższe wykształcenie niż mężczyzna.   
   
  Raport naukowców, opublikowany w European Journal of Operational Research stwierdza, że mężczyźni i kobiety preferują partnerów w oparciu o miłość, atrakcyjność fizyczną, podobieństwo smaku, przekonań i postaw, oraz wspólne wartości.   Badacze dodają jednak, że czynniki obiektywne, jak wiek, wykształcenie oraz pochodzenie kulturowe mogą przyczynić się do zmniejszenia liczby rozwodów.  
   
  Zgadzacie się z tą opinią? Czy to właśnie takie cechy kobiety idealnej decydują o trwałości związku?
   

  Źródło: telegraph.co.uk

   

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  nie

  mądrość w wykształcenie to dwie całkiem różne sprawy , nie każdy kto ma wyższe jest mądry tak samo jak ten kto ma np średnie jest głupi ...

  Zbyt płytko w temat weszli bym mógł się zgodzić z tą opinią, choćby w związku z inteligencją, ponieważ inteligencja inteligencji nie jest równa, a jej przewaga po jednej ze stron może prowadzić do konfliktów i tym samym do rozpadu danego związku. Poza tym o jakim typie inteligencji jest mowa? Dla przykładu, dr. Howard Gardner wyszczególnił osiem typów inteligencji: językowo-werbalną, logiczno-matematyczną, przestrzenną, ruchową (niewerbalną), muzyczną, interpersonalną (społeczną), intrapersonalną (wewnętrzną) i przyrodniczą...
  Poza tym ta opinia jest sprzecznością w przypadku męskiej natury i można ją obalić jednym pytaniem: który z prawdziwych facetów/samców jest w stanie oddać "przywództwo" i pogodzi się z faktem bycia gorszym w danym aspekcie, od płci słabszej?
  I na koniec, osobista opinia nt. obserwacji i wniosków tychże naukowców. Dowiedli oni, że w większości obserwowanych przez te 5 lat par, większość mężczyzn to pantoflarze i w ich związkach dominuje/nosi spodnie kobieta. Nie ma w nich równości/równowagi i zdrowych relacji...

  też nie

  tak

  Dorba żona musi siedzeić przy garach, sprzątać i użyczać siebie mężowi niewieme wymagamy my mężczyźni :)

  zgadzam się,ja mam wykształcenie wyższe i w porównaniu do mojego faceta (policealne)o prawdziwym życiu wiem tyle co gdzie się wlewa olej silnikowy a gdzie płyn do spryskiwaczy
  wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy,doświadczenie- bezcenne :I

  kobieta!

  nie, ja zauważyłam że największe szanse na przetrwanie mają pary w podobnym wieku a nie z różnicą większą niż 5 lat

  Moja ma wyższe ode mnie :) I wcale mi to nie przeszkadza :)

  no co? ;p

  Pewnie feminiści robili te badania.

  Z tego idiotycznego artykułu wynika, że mężczyźni naljepiej jakby w ogóle nie studiowali, bo przecież ona musi mieć wyższe wykształcenie, a on np. tylko zawodowe. Bez sensu... Za duża różnica w wykształceniu też nie jest dobra, zwłaszcza gdy każde z nich otacza się w innym środowisku, bo za chwilę nie mają o czym ze sobą rozmawiać albo jedno się wstydzi za drugie.

  j/w ^
  I
  I
  zgadzam się

  Lubię inteligentne (matematycznie i życiowo) dziewczyny. Dużo żartuję i tylko taka dziewczyna rozróżni, kiedy mówię poważnie. Do tego jest z nimi jakoś łatwiej. Wymagania mają jak każde dziewczyny, podoba mi się to, że są bardziej niezależne i nie wykorzystują/wysługują się.

  hehe taka to skarb,sama sobie gwóźdź wbije, sama trawę skosi a na dodatek dobry obiad ugotuje i śmieci wyniesie HAHA
  i to ma być inteligentna kobieta której facet do niczego nie jest potrzebny :D

  Uwazam, ze wiek nie ma tu najwiekszego znaczenia. Emocjonalnoc nie jest rowna wiekowi. Jeden/a szybciej dojrzewa emocjonalnie, a drugi/a wolniej. Hmm inteligencja i wyksztalcenie tez nie sa sobie rowne- kto powiedzial, ze wyksztalcenie zapewnia "inteligencje zyciowa"? Trudno znalezc jakis idealny model zwiazku. Jedno wiem, ze nie chcialabym byc w sytuacji w jakiej mialby znajdywac sie mezczyzna wg tego artykulu.

  "Poza tym o jakim typie inteligencji jest mowa?"
  tutaj określana jest ona na podstawie wykształcenia, bez wyszczególnień.

  Wiek? Wykształcenie? - według mnie najwartościowszymi elementami, które stanowią o stabilności i szczęściu w związku, są:
  + charaktery pary (czy trzeba tłumaczyć, dlaczego?)
  + uczucie jakie ich łączy, to pozwala na przetrwanie najtrudniejszych chwil
  + praca (spokój materialny jest jednym z gwarantów szczęścia związku)
  + masa innych czynników zależnych od oczekiwań obojga z małżonków i ich efekty.

  dołożyła bym jeszcze otoczenie tzn środowisko w jakim żyją bo jeżeli otoczymy się zgrają imbecyli i intrygantów dla których związek dwojga nie ma żadego znaczenia to coś gdzieś pęknie. Ale będąc z ludźmi dla których miłość jest wartością najwyższą oraz szacunek partnerski to nawet jak pracy nie będzie czy wykształcenie nie takie lub co kolwiek to chęć bycia leprzym to pokona bo w człowieku jest coś takiego, że zawsze chce konkurować. Tylko w czym............?

  zgadzam się ale jeszcze środowisko w jakim żyjemy. Czasami może się okazać, że to z jakimi ludźmi żyliśmy na codzień miało "decydujące słowo"

  Tak

  Wszystkie artykuły na tej stronie są krótkie i zawierają mało treści, a mimo to niektórzy zdołali wyjść ponad to, co jest napisane. Chociażby wyższe wykształcenie kobiety - czy oznacza to, że on ma być po maturze, a ona mieć tytuł profesora zwyczajnego? Niekoniecznie... Natomiast niezbyt wielka różnica pomoże w zachowaniu równości w związku - nie degradowania kobiety do roli istoty niższej, co cały czas tkwi naszej podświadomości. Różnica wieku brzmi całkiem sensownie. Zawsze kobiety wychodziły za mężczyzn starszych od siebie. Podobno mężczyźni dojrzewają później. O inteligencji wyższej u kobiety, niż u mężczyzny w artykule nie ma ani słowa - więc nie rozumiem dyskusji.

  roznica wieku konieczna - zmniejsza to dysproporcje w dojrzewaniu a niestety my męzczyzni dojrzewamy generalnie dopiero okolo 30tki a i tak nie wszyscy (ja np. okolo o 34 roku zycia).
  szkoda kobiet dla niedojrzałych męzczyzn!!!

  EGOISTA !!!!!

  idź pisz książki

  ja się zgadzam

  Średnia różnica wieku pomiędzy nią i nim to ok 6 lat, przynajmniej tak było kiedyś w badaniach. Oczywiście to on jest o tyle starszy. Mnie to nie dziwi, bo przecież rola w związku jego i jej jest całkiem odmienna i taka różnica wieku ma niemałe znaczenie.

  mam wrazenie ze z wiekiem zaczynaja mnie interesowac mlodsi mezczyzni. Tzn po 30tce juz mozna mowic o mlodszych.. Wiadomo, ze jako np dwudziestolatka wolalam rowiesnikow albo troche starszych - mlodsi byli dzieciakami. Mysle ze po 40tce nie bede miala nic przeciwko 10 lat mlodszemu sensownemu facetowi.

  A, no i majac 20 lat - 30latek wydawal i sie atrakcyjniejszy, niz dzis 10 lat starszy 44latek - czesto zdziwaczaly stary kawaler :D

  ale glupi artykul i wnioski

  nie!!!!!!!!!

  Jeśli chodzi o wiek to dziewczyna mająca 15 lat a chłopak 20 (poza tym, że bardzo nie podoba się to społeczeństwu) to większą inteligencję przypiszemy na pewno dwudziestolatkowi. Różnica wieku nie jest istotna w związku jeśli jest w nim szacunek zaufanie i miłość. Wiek czy intelekt też nie ma większego znaczenia. Należy się zastanowić jakie mamy marzenia wartości i cele, które chcemy razem realizować. Dobry związek budują dobrze dobrani ludzie i nie ma na to reguły.

  P.S jestem 5lat młodsza od mojego mężczyzny jest nam razem cudownie ale nie sądzę żeby wiek czy moje wyższe wykształcenie na to wpływało.

  moi rodzice sie rozwiedli.5 lat roznicy, moja mama lepiej wyksztalcona.
  moj maz jest 8 lat starszy ode mnie i gorzej wyksztalcony.jestesmy razem tylko dla syna. raz na 2 miesiace seks i oczywiscie moj maz mysli tylko o sobie. ja juz od 4 lat nie mialam z nim orgazmu.marzy mi sie mlodszy ode mnie , inteligentny chlopak, a nie stary egoista...

  jednak wykształcenie jest ważne...wydaje mi się,że ktoś kto ma wyższe wykształcenie, a niższe poczucie własnej wartości to zawsze znajdzie się ktoś kto mimo niskiego wykształcenia ma egoistyczne wysokie mniemanie o sobie i spróbuje ...urobić na swoje podobieństwo... : / lepiej wiązać się z kimś z kim ma się wspólne zainteresowania i tematy...a nie ciągle o samochodach :/ choć lubiłam to bo kochałam... :(

  MOJA NIE SPEŁNIAŁA MOICH WYMAGAŃ NIE BYŁA DLA MNIE BYŁA O ROK MŁODSZA ODEMNIE .

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Albert Einstein, Tomasz Edison czy Bill Gates, oprócz ważnych osiągnięć lub odkryć, mieli jedną wspólną cechę, dzięki której wpadli na swoje pomysły – kreatywne myślenie. Masz wokół...

  Najczęściej czytane

  Orzeł - mądrość, bystrość umysłu, ambicja Wilk - potrzeba samotności Wró...
  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Na to jak piszemy wpływ ma płeć, stres, choroby, a nawet alkohol. Już...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Bycie w szczęśliwym małżeństwie jest marzeniem wielu kobiet. I chociaż...
  Sądzisz, że Twój widok w bieliźnie lub skąpym kostiumie kąpielowym...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Bardzo pragniemy miłość i dlatego szukamy na świecie swojej drugiej połó...
  Na pewno nieraz słyszałaś radę: „bądź pewniejsza siebie”. Cecha ta niewą...

  Ostatnie komentarze