Nadmierna senność- przyczyny

  Wiele osób skarży się na nieustające uczucie osłabienia, notorycznego zmęczenia i ospałość. Niewielu jednak wie, że takie objawy mogą być przyczyną złego stanu zdrowia. Kiedy należy udać się do lekarza i jakie symptomy traktować jako potencjalny alarm?
   
  Niedokrwistość
   
  Niska liczba erytrocytów i niedobór żelaza powoduje bóle głowy, bladość, duszności, łamliwość paznokci, szortkość skóry i senność. Aby przekonać się czy istniejący stan rzeczy wskazuje na anemię, warto wykonać badanie morfologiczne.
   
  Niedoczynność tarczycy
   
  Objawami, które mogą nas zaniepokoić są: uczucie zimna, spowolnienie metabolizmu, słaba kondycja włosów. Jeśli którykolowiek z wymienionych występuje, powinniśmy jak najszybciej udać się na badanie krwi, które potwierdzi lub wykluczy niedoczynność tarczycy.
   
  Ciąża
   
  Uczucie nagłej senności, nawet mimo wielu godzin snu, może nas także informować o ciąży. Wiąże się to ze zmianami hormonalnym zachodzącymi w organizmie.
   
  Depresja
   
  Spadek energii i zaburzenia snu występują także w przypadku chorych na depresję. Uczucie przygnębienia nierzadko prowadzi do problemów z jedzeniem, niedojadaniem czy zupełnym brakiem apetytu, a to skutkuje osłabieniem organizmu, który nie ma siły do działania. W celu postawienie odpowiedniej diagnozy zaleca się zatem wizytę u psychologa.

  Cukrzyca
   
  Nieprawidłowości w tej sferze wykaże badanie zawartości glukozy we krwi. Wahania poziomu cukru bowiem mogą także powodować wzmożoną senność, a co za tym idzie także problemy zdrowotne z nerkami, wilomocz czy nadmierne pragnienie.

   

   

   


   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Gdy postanowisz stać się pełnoprawnym członkiem nowej rodziny, na pewno napotkasz wiele trudności. W niektórych sytuacjach sprawienie, aby bliscy twojego męża cię polubili, okazuje się trudniejsze...

  Najczęściej czytane

  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Orzeł - mądrość, bystrość umysłu, ambicja Wilk - potrzeba samotności Wró...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Bycie w szczęśliwym małżeństwie jest marzeniem wielu kobiet. I chociaż...
  Obejrzyj materiał wideo
  Coca colę i hamburgera zna prawie każde dziecko i mało które trzeba...
  Bardzo pragniemy miłość i dlatego szukamy na świecie swojej drugiej połó...
  Na pewno nieraz słyszałaś radę: „bądź pewniejsza siebie”. Cecha ta niewą...
  Albert Einstein, Tomasz Edison czy Bill Gates, oprócz ważnych osiągnięć...

  Ostatnie komentarze