Nadmierna senność- przyczyny

  Wiele osób skarży się na nieustające uczucie osłabienia, notorycznego zmęczenia i ospałość. Niewielu jednak wie, że takie objawy mogą być przyczyną złego stanu zdrowia. Kiedy należy udać się do lekarza i jakie symptomy traktować jako potencjalny alarm?
   
  Niedokrwistość
   
  Niska liczba erytrocytów i niedobór żelaza powoduje bóle głowy, bladość, duszności, łamliwość paznokci, szortkość skóry i senność. Aby przekonać się czy istniejący stan rzeczy wskazuje na anemię, warto wykonać badanie morfologiczne.
   
  Niedoczynność tarczycy
   
  Objawami, które mogą nas zaniepokoić są: uczucie zimna, spowolnienie metabolizmu, słaba kondycja włosów. Jeśli którykolowiek z wymienionych występuje, powinniśmy jak najszybciej udać się na badanie krwi, które potwierdzi lub wykluczy niedoczynność tarczycy.
   
  Ciąża
   
  Uczucie nagłej senności, nawet mimo wielu godzin snu, może nas także informować o ciąży. Wiąże się to ze zmianami hormonalnym zachodzącymi w organizmie.
   
  Depresja
   
  Spadek energii i zaburzenia snu występują także w przypadku chorych na depresję. Uczucie przygnębienia nierzadko prowadzi do problemów z jedzeniem, niedojadaniem czy zupełnym brakiem apetytu, a to skutkuje osłabieniem organizmu, który nie ma siły do działania. W celu postawienie odpowiedniej diagnozy zaleca się zatem wizytę u psychologa.

  Cukrzyca
   
  Nieprawidłowości w tej sferze wykaże badanie zawartości glukozy we krwi. Wahania poziomu cukru bowiem mogą także powodować wzmożoną senność, a co za tym idzie także problemy zdrowotne z nerkami, wilomocz czy nadmierne pragnienie.

   

   

   


   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Gdy postanowisz stać się pełnoprawnym członkiem nowej rodziny, na pewno napotkasz wiele trudności. W niektórych sytuacjach sprawienie, aby bliscy twojego męża cię polubili, okazuje się trudniejsze...

  Najczęściej czytane

  Orzeł - mądrość, bystrość umysłu, ambicja Wilk - potrzeba samotności Wró...
  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Na to jak piszemy wpływ ma płeć, stres, choroby, a nawet alkohol. Już...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Bycie w szczęśliwym małżeństwie jest marzeniem wielu kobiet. I chociaż...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Sądzisz, że Twój widok w bieliźnie lub skąpym kostiumie kąpielowym...
  Bardzo pragniemy miłość i dlatego szukamy na świecie swojej drugiej połó...
  Na pewno nieraz słyszałaś radę: „bądź pewniejsza siebie”. Cecha ta niewą...

  Ostatnie komentarze