Multimedialny kurs do samodzielnej nauki języka migowego

  Na prośbę wielu osób słyszących, chcących nauczyć się podstaw języka migowego, redakcja Słuchowiska postanowiła stworzyć multimedialny kurs do samodzielnej nauki tego języka. Aplikacja powstała w celu ułatwienia i usprawnienia komunikacji między słyszącymi, a niesłyszącymi, zwłaszcza w takich miejscach jak urząd, gabinet lekarski, bank, itd.

  Program docelowo będzie zawierał 12 scenek: nauka alfabetu, liczebników, dat, miesięcy, pór roku oraz scenek: W urzędzie, U lekarza, O sobie, Zaproszenie na spotkanie, W restauracji, Komunikacja w mieście, W banku, Rozmowa o pracę oraz Podstawowe zwroty.

  Kurs zawiera znaki migowe naturalnego Polskiego Języka Migowego opartego na gramatyce wizualno-przestrzennej, używane w codziennej komunikacji przez osoby niedosłyszące. To jednocześnie narzędzie komunikacji międzyludzkiej, jak i sposób postrzegania świata przez osoby niesłyszące. Polski Język Migowy w większości naśladuje w sposób obrazowy kształty rzeczy lub nadaje intuicyjny, zakorzeniony w kulturze kształt abstrakcyjnym pojęciom. Język migowy jest zróżnicowany regionalnie i kulturowo, charakteryzuje się brakiem odmian przez przypadki, osoby i liczby. O poprawnym odczytaniu i sensie wypowiedzi decyduje szyk znaków. Wyróżnić możemy znaki określające poszczególne litery, liczby oraz określające pojęcia i rzeczy.

  Podczas całego etapu przygotowań do realizacji aplikacji odbywały się konsultacje z osobami niedosłyszącymi z Instytutu Głuchoniemych, które nadzorowały i czuwały nad poprawnością przygotowania scenek.

  Aplikacja jest udostępniana bezpłatnie wyłącznie na portalu www.sluchowisko.net i przeznaczona jest do nauki podstawowych słów oraz wyrażeń w języku migowym, użytych w konwencji scenek z życia codziennego.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Niestety, ten kurs nie jest przewidziany dla laików. Wykorzystany może być tylko w celu przypomnienia sobie niektórych znaków. Nie nadaje się dla początkujących. Znaki pokazane są zbyt szybko i bez powtórzeń. Troszeczkę sprawę ułatwia opcja zwolnienia filmiku, jednak nie na tyle, żeby w prosty i łatwy sposób opanować język migowy. A szkoda.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Podczas gdy szczęście możemy znaleźć wszędzie, najwięcej satysfakcji przynosi nam to odnalezione w ramionach drugiej połówki. Szczęściem w miłości zainteresowali się także specjaliści, którzy wyodr...

  Najczęściej czytane

  Ktoś lub coś wyprowadziło cię z równowagi? Metoda liczenia do 10 nie pomog...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Postanowienia noworoczne – prawie wszystkie je robimy, ale jak wielu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Obejrzyj materiał wideo
  Czujesz spadek formy i długoutrzymujący się ponury nastrój?...
  Spędzacie wspaniały czas przy romantycznej kolacji lub filiżance...
  Obejrzyj materiał wideo
  O najseksowniejszych reklamach pisaliśmy już jakiś czas temu. Dziś inna...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wakacje bywają kłopotliwe dla niektórych osób samotnych. Z kim spędzić...
  Obejrzyj materiał wideo
  Taniec orzeźwia ciało i ducha. Jak się Wam podoba w takiej formie -...
  Obejrzyj materiał wideo
  Na prośbę jednej z naszych stałych czytelniczek, publikujemy materiał na...

  Ostatnie komentarze