Melisa – zamiast leków na uspokojenie

  Życie w ciągłym biegu, stres, za dużo pracy, za mało czasu dla siebie – wydaje się, że większość społeczeństwa boryka się z problemem „wyścigu szczurów”. Taki tryb życia negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i może powodować nadmierną złość, problemy z zasypianiem, lęk i niepokój. Zamiast łykać tabletki na uspokojenie, wypróbuj melisę.

  Herbata z ziół melisy pomaga ukoić nerwy, działa także nasennie, jest także zalecana przy leczeniu depresji. Oprócz działania uspokajającego, melisa pomaga również uśmierzyć ból głowy i bóle menstruacyjne. Ale to wciąż nie jej jedyne zastosowania. Melisa lekarska pomaga przy rozstrojach żołądka i przewodu pokarmowego, schładza organizm podczas gorączki, pobudza trawienie, a zioło w postaci maści łagodzi zranienia i ukąszenia przez owady.
   
  Zamiast więc zażywać tabletki uspokajające, warto sięgnąć po herbatę z melisy. Można ją kupić w każdej aptece, sklepach zielarskich i nawet w zwykłych marketach. Jej działanie można odczuć po wypiciu jednej herbatki, jednak przy leczeniu nerwicy i depresji zaleca się picie nawet trzech herbatek dziennie.
   
  Melisę można używać także w kuchni. Świeże listki zioła, dodane do potraw i sałatek, nadają im cytrynowy posmak. Nadaje się również do aromatyzowania wina i drinków. W starożytności liście melisy dodawano także do kąpieli, by nadać ciału lekki, cytrynowy zapach. Również w dzisiejszych czasach melisa może być stosowana przy urządzaniu aromatycznych kąpieli. Dodaj ją do mieszanki ziół w materiałowym woreczku i wrzuć do wanny. Taka ziołowa kąpiel powinna trwać około 15 minut.

   

  Źródło: jejZdrowie.pl

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na to jak piszemy wpływ ma płeć, stres, choroby, a nawet alkohol. Już sama wizyta u adwokata zmienia styl pisania. Mężczyźni piszą drobniejsze litery, często zaostrzone i pomijają łączniki. Kobiety...

  Najczęściej czytane

  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Na to jak piszemy wpływ ma płeć, stres, choroby, a nawet alkohol. Już...
  Zazdrość kojarzy się nam głównie z ogromnym żalem, frustracją, a także...
  W zasadzie trudno to zrozumieć. Dlaczego my - kobiety - tak chętnie...
  Ktoś lub coś wyprowadziło cię z równowagi? Metoda liczenia do 10 nie pomog...
  Sądzisz, że Twój widok w bieliźnie lub skąpym kostiumie kąpielowym...
  Obejrzyj materiał wideo
  Anoreksja nie jest fanaberią dojrzewających dziewcząt, które pragn...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Kobiety często narzekają, że ostatnią rzeczą, na jaką patrzą mężyczyźni w...
  Mężczyźni i kobiety podchodzą do życia w odrębny sposób. Nie oznacza to...

  Ostatnie komentarze