Melisa – zamiast leków na uspokojenie

  Życie w ciągłym biegu, stres, za dużo pracy, za mało czasu dla siebie – wydaje się, że większość społeczeństwa boryka się z problemem „wyścigu szczurów”. Taki tryb życia negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i może powodować nadmierną złość, problemy z zasypianiem, lęk i niepokój. Zamiast łykać tabletki na uspokojenie, wypróbuj melisę.

  Herbata z ziół melisy pomaga ukoić nerwy, działa także nasennie, jest także zalecana przy leczeniu depresji. Oprócz działania uspokajającego, melisa pomaga również uśmierzyć ból głowy i bóle menstruacyjne. Ale to wciąż nie jej jedyne zastosowania. Melisa lekarska pomaga przy rozstrojach żołądka i przewodu pokarmowego, schładza organizm podczas gorączki, pobudza trawienie, a zioło w postaci maści łagodzi zranienia i ukąszenia przez owady.
   
  Zamiast więc zażywać tabletki uspokajające, warto sięgnąć po herbatę z melisy. Można ją kupić w każdej aptece, sklepach zielarskich i nawet w zwykłych marketach. Jej działanie można odczuć po wypiciu jednej herbatki, jednak przy leczeniu nerwicy i depresji zaleca się picie nawet trzech herbatek dziennie.
   
  Melisę można używać także w kuchni. Świeże listki zioła, dodane do potraw i sałatek, nadają im cytrynowy posmak. Nadaje się również do aromatyzowania wina i drinków. W starożytności liście melisy dodawano także do kąpieli, by nadać ciału lekki, cytrynowy zapach. Również w dzisiejszych czasach melisa może być stosowana przy urządzaniu aromatycznych kąpieli. Dodaj ją do mieszanki ziół w materiałowym woreczku i wrzuć do wanny. Taka ziołowa kąpiel powinna trwać około 15 minut.

   

  Źródło: jejZdrowie.pl

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Podczas gdy szczęście możemy znaleźć wszędzie, najwięcej satysfakcji przynosi nam to odnalezione w ramionach drugiej połówki. Szczęściem w miłości zainteresowali się także specjaliści, którzy wyodr...

  Najczęściej czytane

  Ktoś lub coś wyprowadziło cię z równowagi? Metoda liczenia do 10 nie pomog...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Postanowienia noworoczne – prawie wszystkie je robimy, ale jak wielu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Obejrzyj materiał wideo
  Czujesz spadek formy i długoutrzymujący się ponury nastrój?...
  Spędzacie wspaniały czas przy romantycznej kolacji lub filiżance...
  Obejrzyj materiał wideo
  O najseksowniejszych reklamach pisaliśmy już jakiś czas temu. Dziś inna...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wakacje bywają kłopotliwe dla niektórych osób samotnych. Z kim spędzić...
  Obejrzyj materiał wideo
  Taniec orzeźwia ciało i ducha. Jak się Wam podoba w takiej formie -...
  Obejrzyj materiał wideo
  Na prośbę jednej z naszych stałych czytelniczek, publikujemy materiał na...

  Ostatnie komentarze