Melisa – zamiast leków na uspokojenie

  Życie w ciągłym biegu, stres, za dużo pracy, za mało czasu dla siebie – wydaje się, że większość społeczeństwa boryka się z problemem „wyścigu szczurów”. Taki tryb życia negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i może powodować nadmierną złość, problemy z zasypianiem, lęk i niepokój. Zamiast łykać tabletki na uspokojenie, wypróbuj melisę.

  Herbata z ziół melisy pomaga ukoić nerwy, działa także nasennie, jest także zalecana przy leczeniu depresji. Oprócz działania uspokajającego, melisa pomaga również uśmierzyć ból głowy i bóle menstruacyjne. Ale to wciąż nie jej jedyne zastosowania. Melisa lekarska pomaga przy rozstrojach żołądka i przewodu pokarmowego, schładza organizm podczas gorączki, pobudza trawienie, a zioło w postaci maści łagodzi zranienia i ukąszenia przez owady.
   
  Zamiast więc zażywać tabletki uspokajające, warto sięgnąć po herbatę z melisy. Można ją kupić w każdej aptece, sklepach zielarskich i nawet w zwykłych marketach. Jej działanie można odczuć po wypiciu jednej herbatki, jednak przy leczeniu nerwicy i depresji zaleca się picie nawet trzech herbatek dziennie.
   
  Melisę można używać także w kuchni. Świeże listki zioła, dodane do potraw i sałatek, nadają im cytrynowy posmak. Nadaje się również do aromatyzowania wina i drinków. W starożytności liście melisy dodawano także do kąpieli, by nadać ciału lekki, cytrynowy zapach. Również w dzisiejszych czasach melisa może być stosowana przy urządzaniu aromatycznych kąpieli. Dodaj ją do mieszanki ziół w materiałowym woreczku i wrzuć do wanny. Taka ziołowa kąpiel powinna trwać około 15 minut.

   

  Źródło: jejZdrowie.pl

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Większość z nas choć raz w życiu doświadczyła związku na odległość. Niemożność chodzenia na randki czy budzenia się przy boku swojej połówki wystawia związek na bardzo trudną próbę. Z drugiej...

  Najczęściej czytane

  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Orzeł - mądrość, bystrość umysłu, ambicja Wilk - potrzeba samotności Wró...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Obejrzyj materiał wideo
  Coca colę i hamburgera zna prawie każde dziecko i mało które trzeba...
  Bycie w szczęśliwym małżeństwie jest marzeniem wielu kobiet. I chociaż...
  Bardzo pragniemy miłość i dlatego szukamy na świecie swojej drugiej połó...
  Albert Einstein, Tomasz Edison czy Bill Gates, oprócz ważnych osiągnięć...
  Obejrzyj materiał wideo
  To koniec. Miłości już nie ma. Po prostu przestało iskrzyć. Musisz z nim...

  Ostatnie komentarze