Fałszywa przyjaźń

  Posiadając szczęśliwe małżeństwo i dzieci będące źródłem niemałej uciechy, czegoś w naszym życiu nam brakuje. Przypominamy sobie wtedy czasy dzieciństwa, kiedy mieliśmy obok siebie kogoś bardzo bliskiego i oddanego, kto razem z nami przeżywał nasze sukcesy i porażki. Tak właśnie zwykle wygląda przyjaźń z lat młodości, którą często wspominamy z niemałą tęsknotą. W dorosłym życiu jednak bardzo często okazuje się, że tego typu relacja nie wytrzymuje próby czasu. Nasze drogi rozchodzą się, a nierzadko także prowadzimy zupełnie odmienny styl życia. Obok nas zaczynają pojawiać się inne osoby, które mają podobne typy charakterów, zainteresowania albo w podobny do nas sposób spędzają czas wolny. Jednak zranieni wcześniejszymi relacjami nie zawsze potrafimy im od razu zaufać, co z kolei stoi na przeszkodzie do powstania szczerego i prawdziwego związku emocjonalnego. Co zatem możemy zrobić, by odróżnić prawdziwą przyjaźń od fałszywej? Poświęć chwilę i już teraz przeczytaj poniższy artykuł, by mieć pewność, że przyjaźniąca się z tobą osoba ma szczere intencje.

  Prawdziwa przyjaźń

  Szczęściarzem jest ten, kto może bez najmniejszej wątpliwości powiedzieć, że posiada prawdziwego przyjaciela. Zwykle potrzeba upływu dużej ilości czasu, by mieć pełne zaufanie do drugiego człowieka. Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel? W stosunku do niego powinniśmy mieć pewność, że możemy na nim polegać w każdej sytuacji i takie uczucie musi opierać się na racjonalnych przesłankach. Oprócz tego cechami prawdziwego przyjaciela są cierpliwość i wyrozumiałość, bo nie zawsze mamy czas spotkać się z nim, a codzienne obowiązki wcale temu nie służą. Dobry przyjaciel powinien być zawsze w pogotowiu, gdy potrzebujemy pomocy, choć nie zawsze przekłada się to na codzienne kontakty. Zarówno z naszej, jak i jego strony musi pojawiać się pewna bliskość, która sprawi, że będziemy mogli dzielić się z nim swoimi troskami i problemami. Poza tym w przyjaźni niezwykle ważna jest bezinteresowność. Częstym błędem jest mierzenie tego typu relacji miarą tego, kto ile dla kogo zrobił. Jak zatem rozpoznać, że mamy do czynienia z fałszywym kolegą?

  Nieprawdziwa przyjaźń

  Ten, kto doświadczył fałszywej przyjaźni doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że związana jest ona z dużym zawodem i rozczarowaniem, jakiego byśmy się nie spodziewali. Pozorna uprzejmość i sympatia, którą nas ktoś darzy może być bardzo wyrachowana. Nie chodzi o to, by zrywać kontakt z każdym, kto popełnił jakiś błąd, jednak trzeba ustalić sobie ścisłe kryteria, według których będziemy osądzać cudze postępowanie. W innym wypadku możemy być ciągle wykorzystywani, a po upływie czasu nie będziemy mogli naprawić danej relacji. Jak poznać fałszywą przyjaciółkę? Zastanów się, czy dana osoba podobnie jak ty pojmuje łączącą was relację. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, możesz poprosić ją o jakąś ważną przysługę albo zdradzić sekret, by zaobserwować jej zachowanie. Jednak takie postępowanie dopuszczalne jest jedynie wówczas, gdy mamy duże podejrzenia co do szczerości zachowania danej osoby. Zastanówmy się, jakbyśmy same poczuły się w sytuacji, gdy ktoś nas wystawia na próbę. Dlatego lepszy efekt może dać szczera rozmowa.
   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Wychodzę z założenia, że lepiej nie mieć przyjaciółki niż mieć fałszywą....

  Najgorsze co może być, to zawieść się na przyjacielu. Jeszcze zdradę można wybaczyć, ktoś się zakochał itp. ale w przyjaźni nie ma na coś takiego miejsca

  Mi przyjaciółka odbija faceta- straciłam ich oboje...

  Gadanie... KAŻDY może się pomylić!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejpsyche.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Albert Einstein, Tomasz Edison czy Bill Gates, oprócz ważnych osiągnięć lub odkryć, mieli jedną wspólną cechę, dzięki której wpadli na swoje pomysły – kreatywne myślenie. Masz wokół...

  Najczęściej czytane

  Orzeł - mądrość, bystrość umysłu, ambicja Wilk - potrzeba samotności Wró...
  Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to nasze ciało wiele mówi o tym, że...
  Każdy to przeżył. Pamiętasz to uczucie odrzucenia, kiedy twoja najlepsza...
  Na to jak piszemy wpływ ma płeć, stres, choroby, a nawet alkohol. Już...
  Bycie w szczęśliwym małżeństwie jest marzeniem wielu kobiet. I chociaż...
  Nieważne, jak długo spotykamy się lub żyjemy z jednym partnerem – w...
  Sądzisz, że Twój widok w bieliźnie lub skąpym kostiumie kąpielowym...
  Obejrzyj materiał wideo
  Narząd ludzkiego wzroku, chociaż wydaje się doskonały, jest podatny na...
  Bardzo pragniemy miłość i dlatego szukamy na świecie swojej drugiej połó...
  Na pewno nieraz słyszałaś radę: „bądź pewniejsza siebie”. Cecha ta niewą...

  Ostatnie komentarze